Carragher van dijk își pierde greutatea

carragher van dijk își pierde greutatea

Lionel Messi Argentina 1.

Diego Maradona Argentina În fruntea a doi argentinieni, regele fotbalului Pele a căzut din nou pe linia a treia, iar Cristiano Ronaldo - doar a cincea. Opt dintre primii zece jucători, în afară de Pele și Beckenbauer, au jucat în cariera lor pentru Real Madrid sau Barcelona. Cum vă place?

Top 10 mari jucători de fotbal din lume Pele a câștigat trei campionate mondiale, foto: sportskeeda. Puneți aceeași întrebare în Brazilia și oameni diferite vârste va apela nume diferite.

Pentru fanii fotbalului modern este greu să creadă că a existat vreodată un jucător capabil să facă același lucru pe teren ca Messi și Cristiano Ronaldo.

Am încercat să alcătuim un top 10 obiectiv al celor mai buni jucători. Pentru a face acest lucru, am luat drept bază titlurile și înregistrările jucătorilor de pierderea în greutate iud și am luat în considerare și contribuția la popularizarea și dezvoltarea fotbalului.

A jucat pentru toate echipele franceze de tineret de la 17 la 21 de ani. La 23 de ani a câștigat primul său titlu cu Bordeaux - Cupa Intertoto.

Articole recente

Înla vârsta de 24 de ani, Zinedine a părăsit campionatul Franței și s-a mutat la Juventus. În a devenit campion mondial cu echipa națională a Franței și a primit Balonul de Aur. Doi ani mai târziu, Zidane a câștigat Campionatul European cu echipa națională a Franței. ÎnZinedine s-a mutat la Real Madrid, cu care a câștigat șase trofee.

Liverpool transfer news - Philippe Coutinho return, Virgil van Dijk deal, Patson Daka update

Zidane a primit odată Balonul de Aur și de trei ori a devenit cel mai bun jucător din lume conform FIFA: înși A votat cel mai bun fotbalist francez din toate timpurile de către France Football și L "Équipe în și Ronaldo Cariera clubului: — Ronaldo la Campionatele Mondiale din din Coreea și Japonia, foto: sportbible. ÎnRonaldo s-a mutat la primul său club de fotbal profesionist, brazilianul Cruzeiro.

Top 10 jucători din 2016

Ronaldo a câștigat Cupa Mondială de două ori și a primit Balonul de Aur de două ori. Ronaldo este cel mai tânăr jucător 20 de ani care a primit premiul FIFA Player of the Year și primul jucător care l-a primit de două ori la rând.

Ronaldo deține recordul pentru naționala Braziliei pentru cele mai multe goluri din campionatele mondiale - Gianluigi Buffon Cariera clubului: - prezent Buffon a jucat 17 ani la Juventus, foto: telegraph. Înla vârsta de 17 ani, a semnat un contract cu italianul Parma, pentru care a jucat șase ani. Buffon și-a petrecut 17 ani din carieră la Juventus, iar din joacă pentru PSG.

Buffon a câștigat campionatul italian de 11 ori, Cupa Italiei și Supercupa de 5 ori. Buffon este campion mondial și campion european în rândul tinerilor.

9. Ronaldo

Buffon a fost desemnat de 12 ori portarul anului în Italia, de trei ori cel mai bun portar din Liga Campionilor și odată cel mai bun portar din Cupa Mondială. Buffon este singurul portar care a câștigat titlul Ligii Campionilor. Buffon a terminat pe locul al doilea în sondajul Ballon d'Or dinîn spatele lui Fabio Cannavaro.

Gianluigi a jucat cele mai internaționale capace ale oricărui fotbalist european. Buffon a jucat 20 de ani pentru echipa națională a Italiei.

Liverpool FC

FIFA listat. Toată lumea din echipă era cu trei ani mai în vârstă decât Maradona, dar nivelul lui Maradona i-a permis să se joace cu bătrânii. Carragher van dijk își pierde greutatea la vârsta de 16 carragher van dijk își pierde greutatea, Maradona s-a mutat la echipa principală. Maradona este campioana mondială din De asemenea, a câștigat campionatul mondial U în Maradona a devenit de cinci ori golgheterul campionatului argentinian și a devenit și golgheterul campionatului și Cupei Italiei.